Solveig Ringsell Martinsen

Solveig Ringsell Martinsen

KM terrengløp i Østfold

Postet av Solveig Ringsell Martinsen den 1. Okt 2017


Mange vinnere i KM terrengløp i Østfold

Årets kretsmesterskap i terrengløp for Østfold ble tirsdag kveld arrangert på Høiås ved Halden.

Av: BJØRN JOHANNESSEN| 26. april 2017   

Totalt var det 50 deltakere i årets KM for Østfold, i alderen fra 11 til 19 år og på distanser fra 800 til 2000 m. Løypene gikk i områdene rundt Høiåshytta utenfor Halden. 

Se bilder og klassevise resultater nedenfor

Resultater K11

110VildeFredriksenSarpsborg IL800 mK1103:20
108Malin SøtorpSolbergRakkestad IF800 mK1103:34
102Synnøve GilstedtHundvenHalden IL800 mK1103:51
106MinnaWingstedtHalden Skiklubb800 mK1103:53
104Martine LervikHenriksenHalden IL800 mK1103:58
105QuintyFrenayHalden IL800 mK1104:14



KOMPLETTE RESULTATER

Arrangør Halden IL sin hjemmeside


Tora Rønneberg Weng, Eidsberg IL vant jenteklassen K12. 

Resultater K12

100Tora RønnebergWengEidsberg IL800 mK1203:17
109Ingrid EliseKullerudSarpsborg IL800 mK1203:26
101MinaGranHalden IL800 mK1203:38
107SigridSkjeltorpMoss IL800 mK1203:48
103HelleKvalheimHalden IL800 mK1203:48



Maiken Prøitz, Sarpsborg IL vant jenteklassen K13. 


Maiken Prøitz (i midten) vant jenteklassen K13 foran Elise Simonsen (til venstre) og Maren Salvesen. 

Resultater K13

126MaikenPrøitzSarpsborg IL800 mK1302:55
123EliseSimonsenSarpsborg IL800 mK1303:13
119MarenSalvesenMoss IL800 mK1303:20
118AstridReknesFredrikstad IF800 mK1303:23
124NoraBråthenSarpsborg IL800 mK1303:23
121Sanne IsbergKapstadMoss IL800 mK1303:34
122Sunniva OlineKloksethMoss IL800 mK1303:38



Premiepallen i klasse K14. 

Resultater K14

120Mathilde SofieKloksethMoss IL800 mK1403:05
117AndreaVammeli WiikAskim IF800 mK1403:15
125SofieSulusnesSarpsborg IL800 mK1403:18



Starten for gutteklassene M11 og M12. 

Resultater M11

116SondreSignebøenTistedalen FL800 mM1103:41
112SteinSteinaaHalden IL800 mM1103:52
113VilleWingstedtHalden Skiklubb800 mM1103:52


Resultater M12

115Per MortenFinstadTistedalen FL800 mM1203:03
111LionWijmanHalden IL800 mM1203:10
114TormodpålsrudAuneMoss IL800 mM1203:36



Per Morten Finstad, Tistedalen FL vant M12. 



Premiepallen i klasse M13.

Resultater M13

132OliverTollefsenMoss IL800 mM1302:56
135MarcusDahl-RismyhrSarpsborg IL800 mM1303:01
130JonasOlaussenHalden IL800 mM1303:21
127StianLaupsa-SchjervaHalden IL800 mM1303:34
128Ole-Christian AGuldahlHalden IL800 mM1303:35
153Adrian Christoffer FagerengAndersen 800 mM1303:57



Gutter M14 ble vunnet av Sindre Fredriksten (134), Sarpsborg IL foran Milan Spijker (129), Halden IL. 

Resultater M14

134SindreFredriksenSarpsborg IL800 mM1402:47
129MilanSpijkerHalden IL800 mM1402:50
133SimenLundemSarpsborg IL800 mM1403:00
131JonathanEylertsenHalden SK800 mM1403:27



Start M15 og M16. 

Resultater M15

137JakobTorgersenHalden Skiklubb1.5 kmM1505:24


Resultater M16

139EliasRøynebergSarpsborg IL1.5 kmM1605:05
138EirikFredriksenMoss IL1.5 kmM1605:10
136JonathanBredaHalden IL1.5 kmM1605:22



Elias Røyneberg, Sarpsborg IL (139) vant M16 foran Eirik Fredriksen, Moss IL (138). 


Sara Røyneberg, Sarpsborg IL (142) vant K17, mens Sirianne Carlsen Rymoen, Moss IL (bak) vant K15. 

Resultater K15

142SaraRøynebergSarpsborg IL1.5 kmK1505:45

Resultater K17

141Sirianne CarlsenRymoenMoss IL1.5 kmK1705:52



Starten har gått for de som løp lengste distansen 2 km - M17 og M18-19. 

Resultater M17

144TrymTønnesenHalden IL2 kmM1706:21
152SondreRishøySarpsborg IL2 kmM1706:22
146PatrickBennettHalden IL2 kmM1707:03
151EmilKullerudSarpsborg IL2 kmM1707:37

Resultater M18-19

147AmaruWijmanHalden IL2 kmM18-1906:20
150VebjørnØstlieMoss IL2 kmM18-1906:41
149MathiasStrangMoss IL2 kmM18-1907:24



Amaru Wijman, Halden IL (147) vant M18-19, mens klubbkamerat Trym Tønnesen (144) vant M17. Bak, med startnummer 152 følger Sondre Rishøy, Sarpsborg IL som ble nummer to i M17. 




Kommentarer

0 Kommentar

Logg inn for å skrive en kommentar.

Powered by: Bloc