Halden Byløp 2019 er avlyst

Postet av Halden IL den 27. Nov 2018

Halden Byløp har med årene vokst seg stort og krever store ressurser. Halden Idrettslag ser seg i 2019 ikke i stand til å arrangere dette løpet med de kvalitetskravene vi ønsker å stille, men vi håper å være tilbake i 2020.
 
 



Klubbmesterskapet 24/9-16

Postet av Halden IL den 23. Sep 2016

Klubbmesterskap
2016
lørdag 24/9
FunksjonerNavnKommentarerHuskeliste
Stevneledelse
StevnelederAnn-Mari Berg
Invitasjoner, etc.
Bestemme øvelserArr. gruppa
Lage invitasjonAnn-Mari Berg
Sende ut invitasjonAnn-Mari BergTil krets, klubber, inkl. legge ut på nettet
Funksjonærer
Innkalle funksjonærer, dommereAnn-Mari BergFølge opp, påminnelser
Påmeldinger, etc.
Motta påmeldingerLene Bergstrøm, trenere På forhånd og/eller i sekretariatet
Lage startlisterOttar Kvitnes
Tidsskjema
Lage tidsskjemaLene Bergstrøm
Premier
Bestemme premierArr. gruppa
Innkjøp premierAnn-Mari Berg
PremieutdelingFås på avsluttningsfesten Husk avkryssing av de som mottar premier (gjelder Craft)
Resultater
Lage resultatlisterOttar Kvitnes
Rapporter
Rapport kretsenOttar Kvitnes
Stevnesekretær
Motta påmeldingerOttar KvitnesEtteranmeldinger stevnedagen
Utdeling startnummerAnn-Mari Berg
Premieutdeling
Speaker
Lese resultaterØystein Johansen
Øvrig informasjonØystein Johansen
Tidtagerteam
Operere FinishLynx Gjermund / Ottar Walkietalkie
Skrive tider (PC/manuelt) Gjermund / Ottar
Ta rekkefølge (på banen)Bredo Gylvik, Espen Nordli, og Petter Husvik Målskjema
Ta rekkefølge (på banen)Hanne Lind Målskjema
Starter, startordnerNils Petter HusvikStående start for 9 og 10-åringene i hht. håndbokaStartpistol m/ammunisjon og sender, startblokker, baneanvisere, walkietalkie
Vindmåleravleser
Lese av vindmålerHege Tønnesen Melde til tidtagerbuaVindmåler, walkietalkie
Kule
ØvelseslederSolveig R Martinsen Målerbånd, kost, skriveunderlag, penn, kuler
Måle uteHalvard Elders Vekter: se øvelsesskjema
Returnere kulerHalvard Elders
Måle inneCathrine Elders
Skrive resultaterSolveig R Martinsen
Liten ball 150g
ØvelseslederAnn-Mari Berg/ Ton Frenay Kastmerker, målerbånd, skriveunderlag, penner, baller.Ballene skal veie 150 g for alle klasser (fra 2013)
Måle uteCharlotte Hundsven
Returnere ballerLinn Laupsa- Skjerva
Måle inne
Skrive resultaterAnn-Mari Berg/ Ton Frenay
Spyd
ØvelseslederAnn-Mari Ringsell Berg Kastmerker, målerbånd, skriveunderlag, penner, spyd.
Måle ute, sette ned kastmerkerBjørn Ingerø Vekter: se øvelsesskjema
Returnere spydRolf Huseby
Måle inneRoxanna Ingerø
Skrive resultaterAnn-Mari Ringsell Berg
Diskos
ØvelseslederLars Martin Jægerkl 14.00 Kastmerker, målerbånd, kost skriveunderlag, penner, diskoser
Måle ute, sette ned kastmerkerHalvard Elders Vekter: se øvelsesskjema
Returnere diskoserCathrine Elders
Måle inneLars Martin Jæger
Skrive resultaterLars Martin Jæger
Slegge
ØvelseslederLars Martin JægerKL 14.00Kastmerker, målerbånd, kost skriveunderlag, penner, slegger
Måle ute, sette ned kastmerkerHalvard Elders Vekter: se øvelsesskjema
Returnere sleggerHalvard Elders
Måle inneCathrine Elders
Skrive resultaterLars Martin Jæger
Lengde
ØvelseslederJames Brennand Målerbånd, rake, skriveunderlag, penner. tape, kritt, målepinne.
Måle uteAnders Kvalheim Satssoner: se øvelsesskjema
Måle inneToreMoen
Skrive resultaterJames Brennand
Tresteg
Øvelsesleder Målerbånd, rake, skriveunderlag, penner. tape, kritt, målepinne.
Måle ute Satssoner: se øvelsesskjema
Måle inne
Skrive resultater
Høyde, stativ A
ØvelseslederTon Frenay Målerstav, skriveunderlag, penner
Flytte/sette opp listerElse Marie Guldahl-Andersen
Flytte/sette opp listerAnn Ckristin Borgen
Skrive resultaterTon Frenay


Terminliste for resten av sesongen 2016

Postet av Halden IL den 10. Jul 2016

Nedenfor følger terminliste for resten av denne sesongen, hentet fra Østfold Friidrett:

Dato for Kanonløpet (20/8) kan bli endret.

Juli

EM U18

Tbilisi, GEO

14.-17.

VM junior

?

19.-24.

NM

Askøy

29.-31.

August

NM junior

Brandbu

5.-7.

Nordisk juniorlandskamp 19år

Reykjavik, ISL

13.-14.

Nordisk-Baltisk U23 mesterskap

Espoo, FIN

20.-21.

Olavslekene

Sarpsborg IL

20.

Kanonløpet

HIL

20.

Salmingkarusell 5

Askim IF

22.

Treningsstevne

Moss IL

24.

Treningsstevne

HIL

25.

Bendit-lekene 13-14 år

Jessheim

27.-28.

Salmingkarusell 6

Fredrikstad IF

30.

September

UM

Sandes

2.-4.

KM stafetter 2016

Moss IL

07.

Glavamila

AskimIF

07.

Salmingkarusell 7

Moss IL

10.

Klubbmesterskap

Askim IF

14.

Åpent klubbmesterskap 2016

Moss IL

17.

Fredrikstad bratteste

Fredrikstad IF

17.

Åpent klubbmesterskap

Fredrikstad IF

19.

Åpent Klubbmesterskap

Sarpsborg IL

22.

Åpent klubbmesterskap

HIL

25.

Oktober

Treningsstevne

HIL

09.

Fredrikstadmarka rundt

Fredrikstad IF

09.

Fredrikstad Maraton

Fredrikstad IF

22.



RESULTATER FRA TRENINGSSTEVNE PÅ HALDEN STADION 7. JULI

Postet av Halden IL den 8. Jul 2016

Her kommer resultatene fra gårsdagens treningsstevne på Aremark og Halden stadioner.

Det er notert PB der vi har opplysninger om dette:

100 M
HEAT 1: VIND : -2,4
KLASSE FOR - OG ETTERNAVN FØDT KLUBB TID
J13 Sanne Isberg Kapstad 2004 Moss IL 14,85
J13 Siri Hauan 2003 FIK Orion 15,09
HEAT 2: VIND : -1,8
KLASSE FOR - OG ETTERNAVN FØDT KLUBB TID
G14 Jacob Hernandez-Gomez H. 2002 Halden IL 12,89
G15 Viktor Andresen 2001 Fredrikstad IF 14,24
G16 Patrick Bennett 2000 Halden IL 13,09
400 M
KLASSE FOR - OG ETTERNAVN FØDT KLUBB TID
G16 Patrick Bennett 2000 Halden IL 61,32
G17 Alexander Skammelsrud 1999 Halden IL 55,59
G18/19 Bendik Hansen 1998 Moss IL 53,93
J17 Carlen Baran 1999 Halden IL 65,16
KULE
KLASSE FOR - OG ETTERNAVN FØDT ÅR KLUBB RESULTAT VEKT
G13 Håkon Wiig 2004 Aremark IF 9,42 3
J13 Sanne Isberg Kapstad 2004 Moss IL 10,25 2
J13 Henriette Jæger 2003 Aremark IF 9,97 2
KS Emilie Ingerø 1995 Halden IL 11,82 4 PB
KS Marit Jørgenrud 1991 Spydeberg IL 11,72 4
MV55-59 Bjørn Arild Sande 1961 Aremark IF 9,55 6
HØYDE
KLASSE FOR - OG ETTERNAVN FØDT ÅR KLUBB RESULTAT
G13 Christian Thomassen 2003 Aremark IF 135
G16 Fredrik Gudheim Haraldstad 2000 Sarpsborg IL 167
G16 Patrick Bennett 2000 Halden IL 155
J13 Siri Hauan 2003 FIK Orion 150
J13 Henriette Jæger 2003 Aremark IF 140
TRESTEG
KLASSE FOR - OG ETTERNAVN FØDT ÅR KLUBB RESULTAT Vind
G13 Håkon Wiig 2004 Aremark IF 10,07 0,1
G13 Christian Thomassen 2003 Aremark IF 9,43 1,4
G15 Viktor Andresen 2001 Fredrikstad IF 10,90 0,6 PB
G16 Fredrik Gudheim Haraldstad 2000 Sarpsborg IL 11,74 0,5
J13 Henriette Jæger 2003 Aremark IF 9,69 1,4
SPYD
KLASSE FOR - OG ETTERNAVN FØDT KLUBB RESULTAT VEKT
G13 Håkon Wiig 2004 Aremark IF 33,76 400
G14 Benjamin Gressløs 2002 Sarpsborg IL 42,58 600
G16 Fredrik Gudheim Haraldstad 2000 Sarpsborg IL 49,07 700
G18/19 Sondre Alexander Høyland 1998 Tyrving IL 61,30 800
J13 Sanne Isberg Kapstad 2004 Moss IL 23,60 400
KS Emilie Ingerø 1995 Halden IL 47,07 600
MS Christer Stenersrød 1991 Halden IL 60,01 800
SLEGGE
KLASSE FOR - OG ETTERNAVN FØDT KLUBB RESULTAT VEKT
J13 Synne Pedersen 2004 Fredrikstad IF 26,56 2,00 PB
J13 Astrid Roknes 2004 Fredrikstad IF 26,14 2,00 PB
KS Silje Stenersrød 1994 Halden IL 48,35 4,00
KS Marit Jørgenrud 1995 Spydeberg IL 39,64 4,00
MV50-59 Bjørn Arild Sande 1961 Aremark IF 30,37 7,26
DISKOS
KLASSE FOR - OG ETTERNAVN FØDT KLUBB RESULTAT VEKT
G16 Håkon Fjellestad 2000 Fjellhug/Vereide 36,10 1,50
G18/19 Mikael Andelic 1998 Sarpsborg IL 48,23 1,75 PB
J13 Synne Pedersen 2004 Fredrikstad IF 20,87 0,60
KS Else Lundestad Bakkelid 1976 Gloppen 45,90 1,00
KS Ida Nesse 1992 Tyrving IF 25,15 1,00
MV50-59 Bjørn Arild Sande 1961 Aremark IF 30,12 1,50
MV65-69 Kjell Adamski 1950 Sarpsborg IL 46,09 1,00
VEKTKAST
KLASSE FOR - OG ETTERNAVN FØDT KLUBB RESULTAT VEKT
MV5559 Bjørn Arild Sande 1961 Aremark IF 11,46 11,34


RESULTATER FRA KRETSSTEVNE PÅ HALDEN STADION 21. JUNI

Postet av Halden IL den 22. Jun 2016

Her kommer resultatene fra gårsdagens kretsstevne på stadion.

Vi gratulerer Emilie Ingerø HIL med ny kretsrekord i spyd med 48,94 m.

2016-06-21 Kretsstevne - resultater.xlsx



Levert av IdrettenOnline